Príbeh hráča Ronniho O'Sullivana

Nechcel hrať snooker ,podľahol drogám.Ronnie O Sullivan ja aj tak najlepší z najlepších.

LONDÝN - Možno vám nekonečné potápanie gúľ do šiestich košíkov v rohoch a uprostred stola pripadá ako nekončiaca sa nuda, no snooker je na Britských ostrovoch v ukazovateľoch sledovanosti v tesnom závese za futbalom. A raketa Ronnie O'Sullivan je jeho najväčšia hviezda.

Po nedávnom už siedmom prvenstve na turnaji Masters je už aj novým rekordérom prestížneho podujatia. Päťnásobného majstra sveta, ktorý si hraním snookru zarobil už takmer 9 miliónov libier, označujú za najlepšieho hráča, akého táto hra mala. Pomery, v akých žil v detstve, ho však na podobnú dráhu nijako nepredurčovali. Ronnie vyrastal de facto v sex shope, keďže rodičia vo štvrti Soho prevádzkovali sieť obchodov s erotickým tovarom. Jeho otec skončil vo väzení za vraždu. Samotný Ronnie si vypestoval závislosť od alkoholu a marihuany, z ktorých sa neskôr liečil.

Legenda odkryla temné detaily. Snookerový génius v detstve predával filmy pre dospelých

Nie je to bežný hráč snookru. Gule potápa extrémne rýchlo. Keď na majstrovstvách sveta 1997 zahral maximálny možný nábeh v jednej hre (147) bodov za rekordne rýchly čas – 5 minút a 20 sekúnd, Kevin Fontaine nazval tento okamih pre časopis Inside Pool najväčšou udalosťou snookerovej histórie. Prirovnal to k výkonu Rogera Bannistera, prvého človeka, ktorý zabehol míľu pod štyri minúty.

Ronnie hráva snooker dlhé roky. O to viac prekvapia jeho čerstvé slová. „Nikdy som si ho nevybral. Urobil to za mňa otec. Ako malého chlapca ma bavilo potápanie tých zvláštnych gúľ, ale ak by som hral futbal alebo golf, asi by som bol šťastnejší. Zažil by som v živote viac adrenalínu. Niekde v teréne, nie zavretý doma," cituje ho denník Daily Telegraph.

 Snookru už bolo dosť. O´Sullivan zakázal synovi šport, ktorý z neho spravil legendu

„Keď som mal desať rokov, prišiel otec za mnou a povedal mi, že ak chcem robiť nejaký šport, musím v ňom byť najlepší na svete. A ja som chcel, čo znamenalo, že som sa musel prestať flákať po vonku," pokračuje 41-ročná legenda snookru.

O'Sullivan začal tráviť pri stole celé dni, vyhrávať turnaje. Nečakané uväznenie otca, keď mal 16 rokov, ho zabrzdilo len na chvíľu. „Takmer na deväť mesiacov som sa na to vykašľal. Našiel som si priateľku a užíval si. Keď však otca pustili na kauciu, donútil ma znovu tvrdo makať a vyhrávať," spomínal O'Sullivan.

Spoveď snookrovej legendy O'Sullivana: Bol som nešťastný. Potom prišla radikálna zmena

Otca neskôr usvedčili aj z vraždy. Vo väzení strávil za bitku v nočnom klube v Chelsea s tragickými následkami 18 rokov. Ronnie sa po tom, čo ho odviedla polícia, ešte viac zameral na snooker.

„Pomáhalo to otcovi v base. Vedel som, že tam je sám. No keď ma mohol vidieť v televízii, hovoril, že je to to isté, ako keby som ho prišiel navštíviť. Tak som sa snažil. Nemohol som prestať, aj keď som tú hru niekedy nenávidel. Nemohol som mu to urobiť," priznáva.

Zroj: https://sport24.pluska.sk

Publikované: 04. 06. 2021

Galéria k článku

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.
© 2022 Dartex
Všetky práva vyhradené
tvorba web stránok INCUBEMEDIA


042/432 3572

dartex@dartex.sk